Tarot nedir? tarotun tarihçesi

BLOG

Tarot 78 karttan oluşan bir kehanet yöntemidir. Tarot kartları Büyük Arkana ve Küçük Arkana olmak üzere iki gruptan oluşur. Büyük Arkana büyük sırlar Küçük Arkana ise küçük sırlar anlamına gelmektedir. Aslında eski zamanlarda sadece toplam 22 karttan oluşan Büyük Arkana kartları ile tarot falı bakılıyor olsa da Küçük Arkana daha sonra tarota eklenmiştir ve tarot kartlarının sayısı 78’e yükselmiştir.

Küçük Arkana da her biri 14 karttan oluşan değnekler, kupalar, kılıçlar ve tılsımlar bulunmaktadırlar. Ayrıca 1’den başlayıp 10’a kadar giden her seride 10 sayısından sonra prensler, şövalyeler, kraliçeler ve krallar olmak üzere 4 saraylı kart bulunur. Bu saraylı kartlar daha çok insan kişiliklerini temsil etseler de her zaman bu durum söz konusu değildir.

Tarot kimilerine göre bir fal kimilerine göre ise fal değil sadece bir çeşit bilinçaltı gezinti metodudur. Aslında Tarot serisinin her kartı bize hayata dair bir tavsiye vermektedir. Bu tavsiyeler her çağa, her kültüre ve her devire uygun değişmez kurallardır. Tarot kartları bize bu kuralları tekrar hatırlatarak yolumuzu bulmamızı sağlarlar.

Diger Bloglar

Su Falı

24 Kasım 2020